Парфумерні ноти: що це таке і як їх вибирати?

Зазвичай ми обираємо парфуми за принципом «подобається - не подобається», але парфуми завжди трохи складніші, ніж перший враження, яке вони викликають. Можливо, ти чула про парфумерні ноти, але не знаєш, що це означає і де їх застосовують.

Хочу розповісти, що таке верхні, середні та базові ноти, які запахи використовуються на кожному рівні і як обрати свій аромат.

Парфумерні ноти

Чому ноти?

Точно невідомо, але, ймовірно, хтось провів паралелі між парфумом та музичним твором.

Не дарма і те, і інше називають композицією, а духи не нюхаються, а «слухаються».

Як різні партії оркестру, з'єднуванням створюють неповторний звук, так і ноти парфумів повинні «грати» одна з одною в унісон, не сперечатися і створювати початок, кульмінацію та закінчення твору.

Верхні ноти

Початкові, стартові, «головні»

Це перший аромат, який відчуваєш, коли нюхаєш парфум. Також саме через ці ноти ти часто запам'ятовуєш аромати інших людей. Верхні ноти зазвичай мають легкий, фруктово-квітковий або свіжий аромат і досить швидко випаровуються.

Порада: буває так, що ти наносиш приємні духи, але через кілька годин починає боліти голова? Це через те, що верхові ноти різко переходять до середніх. Спробуй різні парфуми, де запахи плавно перетікають один в одного.

Найпоширеніші верхові ноти:

·         Апельсин

·         Грейпфрут

·         Бергамот

·         Лайм

·         Лимон

·         Мандарин

·         Флердоранж (гібрид мандарина)

·         Лаванда

·         Шавлія

·         Розмарин

·         Рожеве дерево

·         Тим'ян

·         Коріандр

·         Естрагон

Середні ноти


«Серцеві», центральні, створюють зміст

Їх називають нотами серця, оскільки вони розташовані безпосередньо в центрі аромату. Іншими словами, навколо них будується весь аромат, оскільки вони залишаються, коли вже випарувалися верхні ноти та розкрилися базові. Зазвичай у середину парфуму поміщають щось м'яке, нейтральне та класичне, щоб не подразнювати нюх.

Найпоширеніші середні ноти

·         Іланг-іланг (вічнозелене дерево)

·         Жасмин

·         Неролі (гібрид мандарина)

·         Роза

·         Герань

·         Гальбанум (трав'яниста смола)

·         Вербена

Базові ноти

Основні, кінцеві, фонові

Базові ноти не з'являться, поки верхні ноти повністю не випаровуються. У поєднанні з середніми нотами вони створюють заключний спокусливий аромат, який є багатшим і залишається на одязі, волоссі та шкірі. Важливо ретельно вибирати ці ноти, щоб аромат не розчаровував тебе, оскільки саме так буде пахнути весь твій гардероб.

Оскільки ці ноти є основою будь-якого аромату, вони мають більш виразний і насичений характер: в базу використовують помітні і довготривалі деревні або горіхові аромати.

Найпоширеніші базові ноти

·         Ваніль

·         Кедр

·         Мускус

·         Сандалове дерево

·         Ветивер (азіатська злакова рослина)

·         Пачулі (тропічний кущ)

·         Шавлія

·         Амбра (воскоподібна речовина з кишкового тракту кашалотів)

·         Боброва струя

·         Мускус

·         Цибет (виділення від хижаків-цибет)

·         Синтетичні продукти синтезу

Як вибрати ноти?

Парфум повинен пахнути добре в цілому, жодна його частина не повинна подразнювати. Якщо, наприклад, ти любиш троянди, і вони є в одній ноті, все одно треба відчувати аромат у цілому, щоб зрозуміти, як троянда поєднується з іншими інгредієнтами.

Краще обирати парфуми вранці, коли нюх працює найсильніше. Нанеси парфум на "точки пульсу" (зап'ястя, вушна раковина, згин ліктя) і на одяг. Прогуляйся весь день і уважно нюхай ці місця через 3 години і через 10 годин після візиту в магазин. Так ти зможеш відчути верхові, середні та базові ноти.

Якщо ти не любиш важкі "бабусині" аромати, обирай парфуми, в яких мінімальна кількість базових нот, не більше 3-х.

Любиш красиві та складні парфуми? Тоді зверни увагу на аромати, в серці яких є незвичайні інгредієнти - наприклад, штучні сполуки або альдегіди.

Коментарі

Популярні публікації